2 stycznia 2014

Prosta bluzka w proste paski

          Ciągle coś kroję, kleję, wyszywam i mało co z tego jest tylko i wyłącznie dla mnie, więc stwierdziłam, ze pora o siebie zadbać- w końcu mi się należy, prawda? Nie czekałam długo na pomysł, bo wyniknął raczej z potrzeby - no cóż, rok 2013 był niestety obfity w kilogramy ;(( ... to i w szafie coraz mniej ubrań leży jak ulał. Uszyłam sobie bluzkę-tunikę a'la nietoperz.

Góra zupełnie zwyczajna, dekolt w łódeczkęDół też bardzo prosty, podszyłam i już.


Boki zaś są falowane ;) To kawałek szerokiego rękawa, którego krawędzi nie podwijałam, lecz zabezpieczyłam przed strzępieniem się ściegiem owerlokowym, dzięki czemu też końcówki się nieco falują ( w odpowiednią stronę materiał się uciąga;)


Rękawy rozszerzają się ku dołowi, bo bluzkę uszyłam z jednego dużego kawałka materiału złożonego na pół, więc ku górze rozszerzać się nie mają jak ;)


Rękawy są szerokie a nie chciałam, żeby szew wewnątrz był widoczny, więc przeszyłam jeszcze raz po prawej stronie i nic nie widać. Profesjonalny krawiec znalazłby pewnie lepszy sposób, ale mnie to wystarcza ;))


... a całość wygląda tak:


Modelka ze mnie żadna, więc wolę zaprezentować efekt końcowy na wieszaku, ale napisze, że dobrze leży i dobrze się w niej czuję, a to przecież najważniejsze ;)

5 komentarzy:

 1. Bardzo ładna bluzeczka, sama chętnie bym się w nią ubrała.

  OdpowiedzUsuń
 2. Świetna bluzka, również bardzo lubię takie niezobowiązujące ciuszki:)

  OdpowiedzUsuń
 3. Świetna bluzka. Widzę, że tyś moja siostra- w tym roku też mi przybyło nieco ciałka, też w szafie są sterty ciuchów, w które łudzę się, że się jeszcze zmieszczę i też wolę szyć dla dzieci. Ale zmotywowałaś mnie i właśnie postanowiłam, że przed wtorkiem uszyję sobie coś dla siebie :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Ależ z Ciebie pracowita kobieta! Ledwie chwilę mnie nie było a postów u Ciebie zatrzęsienie! Bardzo fajny materiał znalazłaś na tą bluzkę.

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za wizytę i podwójnie za komentarz ;)