14 października 2012

KREDKOWNIKI RITY ( jak wyszyć imię?)

      Nareszcie skończyłam szycie kredkowników dla małej Rity i to tylko dzięki mojej młodszej córci, która ma ostatnio kaprys i wstaje ok 6 rano lub kilka minut po. Wcześniej mówiłam "niestety" a teraz "całe szczęście" muszę wstawać i ja, więc do godziny 8:30 jestem już po śniadaniu i mam "ogarnięte" w mieszkaniu - nie pisze posprzątane a już z pewność nie idealnie, bo gdyby wkroczyła perfekcyjna pani domu z białą rękawiczką to wydałoby się, że wyolbrzymiłam efekt porannych prządków. Tak, czy siak - o 9:00 usypiam moją ślicznotkę i mogę z czystym sumieniem usiąść do szycia, szkoda tylko że nie każdego dnia.
Ot, zebrało mi się na pisanie pamiętnika, czego swoją drogą nigdy nie robiłam jako nastolatka. Pragnę zatem zaprezentować końcowy efekt mojej weekendowej aktywności:
KREDKOWNIKI

Organizery na kredki Rity, zgodnie z życzeniem pomieszczą 24 sztuki, choć przegródek jest dla 25, ponieważ jedną postanowiłam doszyć na wypadek, gdyby mała rysowniczka chciała dołączyć ołówek. Można w nich przechowywać kredki cienkie i grube. 
Są łatwe w użyciu i utrzymaniu czystości (można je prać w pralce) i idealnie sprawdzają się w podróży, mieszcząc się w każdej walizce po złożeniu na pół lub zrolowaniu.


...dekoracyjny czerwony wzorek ułatwia znalezienie kieszonek do schowania kredek


... ten kredkownik posiada z boku pętelkę, która umożliwia związanie po złożeniu go na pół lub powieszenie pionowo na ścianie obok stolika dziecięcego i bez obaw - kredki nie wypadną!
... sprzątanie kredek do takiego organizera i jego rolowanie to czysta przyjemność w zasięgu ręki i możliwości manualnych dziecka w każdym wieku


...czyż nie wygląda efektownie?


... imię dziecka jest wyszyte maszynowo ściegiem ozdobnym zygzakowatym 


Wyszywanie liter czy cyfr wcale nie należy do prostych rzeczy, zwłaszcza jeśli maja być małych rozmiarów lub gdy materiał jest cienki i się "ściąga" czyli fałduje przy takiej długości i szerokości ściegu. Należy się też postarać, żeby wszystko było ładnie wykończone i się nie pruło - wcześniej początek i koniec wyszywanego fragmentu litery zabezpieczałam przed spruciem, korzystając z opcji szycia wstecz, ale nie wychodziło ani równo ani ładnie. Niedawno wpadłam na inny pomysł - zrezygnowałam z szycia wstecz i zostawiam nitki na początkach i końcach, żeby je potem ręcznie igłą przeciągnąć na drugą stronę, bo wówczas z prawej strony literki są kształtne. Wymaga to niestety trochę pracy, ale efekt jest o niebo lepszy.


Po przeciągnięciu nitek z prawej strony na lewą koniecznie trzeba je powiązać na supełki, aby nie zostały przypadkiem powyciągane podczas używania lub prania. Dodatkowa warstwa materiału służy temu, aby warstwa właściwa nie ściągała się przy wyszywaniu liter.


... gotowe:... potem wystarczy już tylko wyszyć stworzyć przegródki, przygotować pasek do zawiązania i wszystko razem pozszywać


... i będzie tak: ... oczywiście mogą tu zamieszkać kredki cienkie i grube a w znalezieniu miejsca dla każdej z nich pomaga poziomy fioletowy ozdobny szlaczek

Zwróćcie uwagę, że w takim organizerze można też poukładać mazaki, pędzelki a nawet błyszczyki jeśli zostanie odpowiednio dopasowany ;)

2 komentarze:

Dziękuję za wizytę i podwójnie za komentarz ;)