30 grudnia 2013

Jak szybko zrobić dziecku pas na narzędzia

           Pas na zabawkowe narzędzia , który uszyłam ostatnio, może zrobić każdy szyciowy laik lub nawet laik nieszyciowy ;) Maszyną szyć lepiej i szybciej, ale i ręcznie się da, rzecz jasna. 
Zrobienie pasa jest proste, więc i instrukcja też - nie zrobiłam zdjęć podczas szycia, dlatego też tutorial będzie po raz pierwszy obrazkowo-opisowy ;)

No to po kolei:  1. Przygotuj długi pasek grubszego, trochę sztywnego materiału, który się nie siepie (ja użyłam zapomnianego szala z grubego solidnego polaru), pasek ten musi być na tyle długi, zeby oplótł dziecko w pasie i dał się zawiązać; przygotuj też dwa jednakowe prostokąty z tego samego materiału (wielkość zależy od tego, co dziecko ma tam chować) i kawałek gumki2. Na pasek przyszyj gumkę, ale nie wzdłuż, lecz w kilku miejscach tak, aby gumka tworzyła szlufki na narzędzia; zrób dowolną ilość szlufek i sprawdź, jakie dziecko ma narzędzia, żeby dopasować ich szerokość - może też zrobić "na oko"


3. Na pasek przyłóż jeden z prostokątów w miejscu, gdzie kończy się gumka i przyszyj go do paska tylko wzdłuż górnej krawędzi.


4. Na przyszyty już prostokąt nałóż drugi i zszyj je razem wzdłuż bocznych i dolnej krawędzi, w ten sposób powstanie kieszonka


5. GOTOWE !


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękuję za wizytę i podwójnie za komentarz ;)