14 lipca 2013

Opakowanie po jajkach - recykling

       Córcia moja osobista bardzo lubi (podobnie jak ja w dzieciństwie) bawić się samochodami i dziś narysował projekt garażu, który ma zamiar z moją nieWIELKĄ pomocą zrobić. Szkic obejmuje nie tylko dość skomplikowany budynek z tektury, ale też bujną roślinność, w palmowe drzewa, winorośl i wiele innych. Pudełek kartonowych na piętrowy garaż dzisiaj nie miałyśmy, ale znalazło się coś na drzewka a wyszły tak:Pień drzewka jest wykonany z opakowania po jajkach


Korony drzew zrobiłyśmy z kolorowych włóczek


... a dokładnie wyglądało to tak:

Wycięłyśmy środkowe części opakowania po jajkach - nasze było zielone, ale takie szare można pomalować farbami lub kredkami. Zwróćcie uwagę, że na czubku jest spora dziurka, jeśli w opakowaniu takiej nie ma, to trzeba ją zrobić.


Zwinęłyśmy dłuuugi kawałek włóczki w kilka warstw - polecam grubą włóczkę/wełnę, bo wówczas mniej jej potrzeba a korona lepiej się układa i ładniej wygląda. Drugi krótki kawałek włóczki złożyłyśmy na pół i końcówkę związałyśmy, tworząc kilka supełków - blokadę.


Krótki sznurek przewlekłyśmy przez otwór od środka na zewnątrz


Wewnątrz pnia drzewka widać blokadę zrobioną z supełków 


Połówki sznurka rozłożyłyśmy na boki,


położyłyśmy zwinięty długi kawałek włóczki


...i solidnie związałyśmy.


Na koniec odcięłyśmy zbyt długie końcówki sznurka, rozcięłyśmy powstałe pętle i "rozczochrałyśmy" włóczkę, żeby korona drzewka nie była "oklapnięta", jak to określiła Domka;)
Jutro czeka nas poważniejsze zadanie - winorośl!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękuję za wizytę i podwójnie za komentarz ;)