27 stycznia 2014

Wielofunkcyjny upominek dla każdego - jak to jest zrobione?

Dzień Babci i Dziadka już za nami, ale nie miałam kiedy wkleić zdjęć z upominkami ręcznie robionymi. Pokażę, jak zrobiłam z córką filcowe magnesy ze zdjęciem z funkcją notesu ;) Oprócz tego, co widać na poniższym zdjęciu, jest jeszcze potrzebna taśma klejąca dwustronna


Z grubego filcu wycięłam kwadraty nożycami zygzakowatymi i narzędziem kaletniczym zrobiłam po 2 dziurki w każdym


Do małych drewnianych klamerek przyczepiłam sznurek tak, jak na zdjęciu: przewlekłam przez drucik i zawiązałam supełek


Sznureczki przewlekłam przez dziurki w filcu i najeden nawlekłam koralik, potem zawiązałam supełek- w ten oto sposób sznurek się nie wywlecze z dziurki w filcu (jakkolwiek to brzmi;)


Na kawałki magnesów nakleiłam taśmę dwustronną i przykleiłam do tylnej części filcowych kwadratów.


Takie magnesy w różnych formatach można kupić, choć pewnie znajdziecie w domu jakieś magnesy dołączane do serków-danonków, pizzy lub innych artykółów spożywczych, czy notesików na lodówkę.


Na koniec wydrukowałam zdjęcie dzieci z dopiskami "Kochanej Babci, Dziadkowi" i przykleiłam taśmą dwustronną do filcowego kwadratu. Fizyczny wkałd córki nie był wielki w tych robótkach, ale wybór kolorów filcu, sznurków i koralików też ma ogromne znaczenie.


Głupio było zostawić dwie puste bezczynnie zwisające klamerki, więc wycięłyśmy serduszka, napisałyśmy na nich życzenia i przyczepiłyśmy je do krótszych sznureczków ;)


 Muszę tu aznaczyć, że sznureczki celowo maja różną długość, aby przeczepiane karteczki z waznymi danymi nie nachodziły na siebie!

2 komentarze:

  1. Ciekawy pomysł na upominek:)

    OdpowiedzUsuń
  2. Bardzo ładne ramki na zdjęcia wyszły, podoba mi się wykorzystanie magnesów, akurat mam takich trochę na lodówce :-)

    OdpowiedzUsuń

Dziękuję za wizytę i podwójnie za komentarz ;)