2 kwietnia 2013

JAK USZYĆ MATERIAŁOWĄ FILIŻANKĘ


       Miałam uszyć osłonkę na doniczkę a zrobiłam FILIŻANKĘ (część zestawu), ale to bardzo dobrze, bo szalenie mi przypadła do gustu i z pewnością nie będzie ostatnią. 
Oto kilka krótko opisanych kroków, które pozwolą uszyć takie cudo:

Wytnij z kartonu kształt w dowolnych rozmiarach (do narysowania wystarczy ołówek, cyrkiel i linijka) a potem obrysuj kontury na 3 warstwach materiału: 2x kolorowy materiał oraz 1x usztywnienie.


Przypnij szpilki, aby materiały się nie ściągały i zszyj usztywnienie z jedną warstwą materiału ozdobnego, tworząc wzorek lub prostokąt na każdym „płatku” oraz kółka na środku (pikowanie).


Potem pozszywaj ze sobą krawędzie „płatków”


W ten sam sposób zszyj drugi kawałek ozdobnego materiału, zostawiając przerwę w jednym szwie. Powstałe miseczki ułóż tak, jak na poniższym zdjęciu (zwróć uwagę na prawą i lewą stronę materiałów) i włóż usztywnioną miseczkę do wewnątrz drugiej. Dokładnie zszyj górne krawędzie.


Po zszyciu krawędzi dookoła wywróć miseczki na drugą stronę przez otwór pozostawiony wcześniej w jednym ze szwów.


Zaszyj otwór, ułóż równo materiał i przeszyj całość dookoła wzdłuż górnej krawędzi. Uszyj też pasek z usztywnienia i materiału ozdobnego.


Doszyj pasek, formując ucho i z uśmiechem zabierz się do szycia okrągłej podstawki o tej samej średnicy, jaka ma filiżanka u góry. Całość prezentuje się fantastycznie i może posłużyć do rozmaitych celów - ja już wyciągnęłam inny materiał z szafy, bo moja córka poprosiła o taką, żeby w niej trzymać swoje spinki i gumki a komu jak komu, ale córci odmówić nie mogę.

1 komentarz:

Dziękuję za wizytę i podwójnie za komentarz ;)