14 stycznia 2013

JAK ZROBIĆ RAMKĘ NA ZDJĘCIE

        Dzień Babci i Dziadka zbliża się wielkimi krokami i jestem gorącym zwolennikiem, żeby na takie okazje przygotować z dzieckiem coś samemu. Pomysłem na dziś jest ramka na zdjęcia, które można wymieniać. Ramka, którą widać na zdjęciach poniżej, została akurat zrobiona na imieniny prababci,a le takie słodkości nadaje się na każdą okazję ;)To, co niezbędne do wykonania ramki: 
kartonik z wyciętą nóżką/stojakiem (ja oderwałam od starego kalendarza), kawałek materiału (ja wzięłam nieużywany już szalik), sznurek lub coś innego do wykończenia, igła z nitką, kwiatek (mój jest szydełkowy, ale to może być tysiąc innych rzeczy), nożyczki i taśma dwustronna, mała klamerka (można takie zamówić przez Internet lub kupić w sklepie a w ostateczności można użyć zwykłej klamerki) ... i oczywiście piękne zdjęcie - tym razem w roli głównej moja Natalka, jeszcze przed wyjściem ze szpitala.1. Krawędzie tekturowej podstawy obklej taśma dwustronną tak, aby nie zakleić wycięć. Odradzam cięcie taśmy nożyczkami przeznaczonymi do cięcia materiału !


2. Odklej żółtą warstwę i naklej materiał.


3. Odwróć tekturkę i odetnij wystający materiał.


4. Przyszyj klamerkę do spodniej strony kwiatka.


5. Do materiału (przy krawędziach ramki) przyszyj sznurek lub tasiemkę.


6. Obetnij końcówki sznurka i przyszyj kwiatka.


GOTOWE ;)


Rada dla mniej wprawionych miłośników robótek ręcznych - o wiele łatwiej jest przyszyć kwiatek z klamerką do materiału przed przyklejeniem do tekturki, ale trzeba dobrze go umiejscowić.

Taki własnoręcznie zrobiony upominek ucieszy każdego, zwłaszcza, 
że klamerka umożliwia wielokrotną wymianę zdjęć na np. bardziej aktualne ;)2 komentarze:

  1. Niby taki prosty a bardzo efektowny prezent! Talent to jednak masz kobieto, bo właśnie w takich "prostych" rzeczach można go zobaczyć. Cieszę się, że trafiłam na Twojego bloga!

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. ....bardzo mi miło, zapraszam częściej ;)

      Usuń

Dziękuję za wizytę i podwójnie za komentarz ;)