15 maja 2014

Szew tu, szew tam - i etui mam

Mam dwa dyski przenośne i już wiem, że są bezpieczne i wiem też, że nie zgubię ich kabelków;) Uszyłam pokrowiec z dwiema kieszeniami i choć mogę uszyć taki każdemu, to i każdy może uszyć sobie sam, o tak:

Wytnij długi prostokąt (ok 12x30cm) z grubego polaru, brzegi można zabezpieczyć np ściegiem zygzakowatym, żeby się nie strzępiły (zależy od polaru)Złóż końce prostokąta ku środkowi, prawymi stronami materiału do siebie, jak na zdjęciu. Po jednej stronie włóż gumkę pomiędzy 2 warstwy materiału (ja o gumce zapomniałam z pośpiechu, więc nie widać jej na zdjęciu poniżej)


Przeszyj wzdłuż brzegów


...tu jest widoczna moja gumka - najpierw przeszyłam, potem musiałam troszkę spruć, żeby gumkę włożyć, ech tak to jest jak się o kilku rzeczach na raz myśli, zamiast na jednej się skupić i dobrze wykonać;)


Wywróć kieszonki na prawą stronę ... i gotowe!


Tak wygląda spodnia strona:


Poniżej pokrowiec ze schowanym dyskiem w jednej kieszonce i łączem USB w drugiej. Kieszonki złożone w kanapkę i przepasane gumką są bezpiecznym schronieniem dla takiego sprzętu. Etui jest praktyczne i wygodne w użyciu;)1 komentarz:

Dziękuję za wizytę i podwójnie za komentarz ;)