18 lipca 2013

Puchata kostka uzupełnieniem maty do zabawy

W maju (o ile pamiętam) uszyłam matę do zabawy z dwóch warstw materiału: spodnia to gruby jednolity brązowy/ciemno-beżowy materiał, zaś wierzchnia warstwa to kolorowe połączenie wielu bawełnianych tkanin odpowiednich dla dzieci. Wykorzystałam patchwork jako metodę pracy, polubiłam ją i z pewnością będę do niej wracać.Kolorystyka i wzornictwo są typowe dla dzieci, motywy zwierzęce i pastelowe barwy dodają uroku. W samym środku jest naszyty słonik na żółtym tle a dookoła są na przemian naszyte klauny w różnych pozach i strojach oraz trójkąty z kołami wewnątrz. Mata ma kształt kwadratu o boku równym 143cm.


Kilka szczegółów:Mata jest idealna do zabawy dla dzieci w każdym wieku, od niemowląt po raczkujące maluchy i kilkuletnie dzieci, aż po nastolatki, które lubią spędzać czas na podłodze. Może być ułożona nie tylko na dywan, ale i na łóżko, pełniąc funkcję narzuty, mimo iż kwadratowy kształt nie pokryje całego materaca dużego dziecka.


Do uszytej wcześniej maty dorobiłam dziś puchatą kostkę-grzechotkę z tasiemkami, której szczegółowy opis odpowiada innej zabawce - sprawdź TUTAJ


Kostka jest wykonana z tych samych materiałów, co mata do zabawy, więc stanowi jest oryginalne dopełnienie, zwłaszcza w przypadku najmłodszych.Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękuję za wizytę i podwójnie za komentarz ;)