10 sierpnia 2013

Jak uszyć namiot z hula hop - cz. 1

Efekt końcowy tej części tutka:
Jakiś czas temu naszło moją Domkę na namiot. Ciągle słyszałam o tym, że u babci w domu rozstawia krzesła, rozkłada koc i buduje namiot...a u nas w domu krzeseł brak! Nie pozostało mi nic innego, jak tylko wykombinować, z czego zrobić namiot, bo narzekania 5-latki już nie dało się tolerować ;)) 

Jedno hula hop ma zbyt małą średnicę, żeby moje dwie panienki pomieścić, a dwa połączone były za duże i się wykrzywiały, więc drugie koło przycięłam nożykiem uniwersalnym.


Wzięłam dwa duże kawałki materiału i przecięłam je na pół (na zdjęciu widać połówki w obu kolorach) ; materiały wzięłam cienkie i lekkie, żeby nie obciążać hula hop i tego czegoś, na czym będzie wisiało. 


Odcięłam ok 20cm-owe kawałki od obu materiałów


i skróciłam ich długość również o ok 20cm (bez dokładnego mierzenia, lecz "na oko") - powstały z nich tunele na hula hop, ale dziś już wiem, że powinna pociąć te długie paski na równe kawałki, zeby tunele też były równe.


Pozszywałam płachty materiałów w jedną całość


Wyszło tak:


Do górnej krawędzi kolorowej płachty przypięłam szpilkami tunele, a zrobiłam je z pociętych wcześniej pasków, składając je na pół. Tunele trzeba mocować otwartymi krawędziami do góry.
Każdy pasek zabezpieczyłam przed "siepaniem się"


Przyszyłam tunele do płachty


Lewą i prawą krawędź płachty zszyłam od góry, ale nie po całości, bo do namiotu nie byłoby wejścia - wystarczy ok 1/3 wysokości namiotu.


"Nawlekłam" namiot na hula hop przez wszystkie tunele i połączyłam jego końcówki


Połączenia zakleiłam szeroką taśmą klejącą (skończyła mi się izolacja), tak dla pewności, ze się nie rozejdą i namiot nie runie dzieciom na głowy.Oto, co powstało:


Kiedy Domka stanęła w środku, widać było rozmiary namiotu; długość/wysokość płachty można zrobić dowolną - ja chciałam, żeby córka mogła w namiocie stanąć wyprostowana.


... cdn

3 komentarze:

  1. Świetny pomysł!Spróbuje dziś taki zrobić dla córki ;)

    OdpowiedzUsuń
  2. Ekstra pomysł!!Gdybym miała dziecko na pewno bym mu taki zrobiła ;)

    OdpowiedzUsuń

Dziękuję za wizytę i podwójnie za komentarz ;)